Rezerwacja telefoniczna
22 862-50-70

Rejs: Gwiazdy Morza Śródziemnego

Valletta / Malta
termin: 29 kwiecień 2018 - 06 maj 2018
ilość noclegów: 7
ceny od
3 795.00   3 395.00/os.
OFERTA SPECJALNA - 11% TANIEJ

Oferta specjalna: Specjalny rabat 400 PLN/os. obowiązuje tylko do 31.01.2018.

Opłaty portowe i obowiązkowe już w cenie.
DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1niedziela
29.04.2018
Savona
Włochy

Spotkanie z pilotem w porcie i zaokrętowanie na statek Costa Fascinosa. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu spotykają się z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po przylocie do Mediolanu odbywa się transfer do portu w Savonie.

--:--16:30
Savona / Włochy

Savona jest trzecim co do wielkości miastem w Ligurii. Szczególnie znana jest ze swojego portu, obsługującego statki handlowe, jak również statki wycieczkowe i promy. Poza portem, Savona to malownicze stare miasto z twierdzą i malownicze plaże. Miasto jest członkiem Federacji miast Napoleona. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!


Jak poruszać się po mieście?
Historyczne centrum miasta znajduje się kilkaset metrów od portu. Spacer to świetny sposób na zwiedzanie miasta!
Atrakcje w porcie:

 1. Wieża Leona Pancaldo - mała wolnostojąca wieża w porcie, nazwana tak na cześć ...czytaj dalej »
dzień 2poniedziałek
30.04.2018
Neapol
Włochy

Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej pozwalającej poznać Pompeje i Neapol.

13:3020:00
Neapol / Włochy

Miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, położone tarasowo nad Zatoką Neapolitańską (Morze Tyrreńskie) u podnóża Wezuwiusza. Wielu uważa, że jest to najpiękniejsza lokalizacja w całej Italii. Neapol jest głównym ośrodkiem południowej części kraju, ważnym portem morskim a także siedzibą wielu placówek kulturalnych i naukowych oraz zakładów przemysłowych. Posiada niepowtarzalną atmosferę, wyraźnie odróżniającą go od miast północy. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Najlepszym rozwiązaniem jest spacer. Do najbardziej znanych atrakcji Neapolu spacerem dochodzimy w ciągu zaledwie kilku minut ...


czytaj dalej »
dzień 3wtorek
01.05.2018
Katania, Sycylia
Włochy

Indywidualny spacer po mieście położonym u podnóża Etny lub udział w wycieczce fakultatywnej do Taorminy, nazywanej „perełką Sycylii”.

13:0020:00
dzień 4środa
02.05.2018
Valletta
Malta

Zwiedzanie stolicy wyspy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na zakupy w centrum La Valletty pełnej sklepów, knajpek i restauracji.

08:0014:30
Valletta / Malta

Valletta to stolica Malty i najdalej wysunięta na południe stolica Europy. Moment wpłynięcia do portu to cudowne przeżycie - widoki na miasto są wręcz niesamowite. Warto zobaczyć Ogrody Baracca ze wspaniałym widokiem na port Grand Harbour. Zwiedzając miasto trzeba zobaczyć Narodowe Muzeum Archeologiczne i Pałac Wielkich Mistrzów - który jest siedzibą prezydenta Malty. Poświęćcie czas na wizytę w Katedrze Św. Jana - znajduje się w niej jedno z najsłynniejszych dzieł Caravaggio - Ścięcie Św. Jana. Ciekawą metodą na zwiedzanie miasta jest przejażdżka zabytkową bryczką. Valletta to idealne miejsce na romantyczne spacery, podczas których łatwo odnaleźć uroczą kawiarnię czy ulicę prowadzącą wprost do morza.

czytaj dalej »
dzień 5czwartek
03.05.2018
Dzień na morzu--:----:--
dzień 6piątek
04.05.2018
Barcelona
Hiszpania

Indywidualne zwiedzanie stolicy Katalonii lub udział w wycieczce fakultatywnej.

10:0017:00
Barcelona / Hiszpania

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu autonomicznego regionu Katalonii. Najłatwiej dostać się tam samolotem, podróż z Polski trwa około 2,5 godziny. W pobliżu miasta (około 10 km) znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego do centrum kursuje szybki pociąg podmiejski. Drugie lotnisko to Barcelona/Girona (97 km od Barcelony). Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz średnio rozbudowana sieć autobusów miejskich ...

czytaj dalej »
dzień 7sobota
05.05.2018
Marsylia
Francja

Indywidualne zwiedzanie największego miasta południowej Francji lub udział w wycieczce fakultatywnej.

09:0017:00
Marsylia / Francja

Port w południowej Francji, drugie co do wielkości miasto tego kraju. Mieszkają w nim ludzie różnych ras i narodowości. Całe dzielnice zamieszkują kolorowi imigranci, głównie z krajów Afryki Północnej i Czarnej Afryki, a także emigranci z lat 50 i 60: Hiszpanie, Portugalczycy, Grecy. Założona została w 600 r. p.n.e. jako kolonia grecka przez przybyszów z miasta Fokai w Azji Mniejszej i nazywała się wtedy Massalia.

Jednym z najciekawszych miejsc do zwiedzania są okolice starego portu. Warto pamiętać o tym, że statki zawijają tutaj już od ponad 26 stuleci. Pomimo tego, że doki przeładunkowe zostały przeniesione na północ, stary ...

czytaj dalej »
dzień 8niedziela
06.05.2018
Savona
Włochy

Po śniadaniu wyokrętowanie ze statku i zakończenie imprezy. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu mają transfer z pilotem na lotnisko w Mediolanie.

08:30--:--
Savona / Włochy

Savona jest trzecim co do wielkości miastem w Ligurii. Szczególnie znana jest ze swojego portu, obsługującego statki handlowe, jak również statki wycieczkowe i promy. Poza portem, Savona to malownicze stare miasto z twierdzą i malownicze plaże. Miasto jest członkiem Federacji miast Napoleona. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!


Jak poruszać się po mieście?
Historyczne centrum miasta znajduje się kilkaset metrów od portu. Spacer to świetny sposób na zwiedzanie miasta!
Atrakcje w porcie:

 1. Wieża Leona Pancaldo - mała wolnostojąca wieża w porcie, nazwana tak na cześć ...czytaj dalej »
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3149PLN
1USD: 3.5224PLN
1GBP: 4.9050PLN
1CAD: 2.8283PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina wewnętrzna 3 795.00 3 395.00
Kabina zewnętrzna z oknem 4 795.00 4 395.00
Kabina zewnętrzna z balkonem 5 795.00 5 395.00
3 i 4 osoba dorosła w kabinie 3 095.00 2 695.00
dziecko od 2 do 17 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie 700.00
Opłaty portowew cenie
Bilet lotniczy (w PLN)ok. 1550zł

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

8 dniowy rejs statkiem Costa Fascinosa - zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (7 noclegów); wyżywienie w trakcie rejsu: 3 główne posiłki i podwieczorek; napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku oraz serwis kabinowy; korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen - ręczniki basenowe w cenie, jacuzzi, sala fitness, itp.); udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.); transfery lotnisko Mediolan Malpensa - port w Savonie - lotnisko Mediolan Malpensa (w sytuacji własnego dojazdu koszt koszt parkingu portowego na czas trwania rejsu); podatki, opłaty portowe 150 EUR/os. i ubezpieczenie: KL, NNW i bagażu; opiekę polskiego pilota w trakcie całej imprezy.

Cena nie zawiera:

kosztów dojazdu do portu w Savonie (istnieje możliwość przelotu samolotem lub dojazdu własnego); wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z barów, mini baru w kabinie i napojów zamawianych w restauracji; korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych; napiwków dla obsługi na statku (ok. 10 EUR/os./dzień); wydatków osobistych w trakcie całej imprezy.

Uwagi:

podana cena za dziecko obejmuje tylko koszty opłat porowych i ubezpieczenia - rejs i opieka pilota jest gratis; w przypadku rezerwacji przelotu samolotem należy doliczyć koszt transferu lotnisko - port - lotnisko ok. 60EUR; dopłata do podstawowego pakietu napojów All Inclusive: 182 EUR/os. dorosła/ rejs, 119 EUR dziecko, możliwe również inne pakiety (pakiet musi być wykupiony przez każdą osobę zakwaterowaną w kabinie - można zakupić w biurze przed rejsem); kabiny 1, 3 i 4 osobowe są na zapytanie i sprzedawane tylko po potwierdzeniu; podczas rejsu organizowane są dwa wieczory galowe, podczas których zalecane są stroje wieczorowe; grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 20 osobach.

Bilet lotniczy

Powyższa cena dotyczy przelotu w klasie ekonomicznej i została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi LOT.
Rezerwując bilet lotniczy indywidualnie prosimy sprawdzić w biurze godziny realizacji transferów.

Przelot WARSZAWA - MEDIOLANPrzelot MEDIOLAN - WARSZAWA
29.04.2018 | Warszawa - Mediolan: 07:50 - 10:0006.05.2018 | Mediolan - Warszawa: 19:45 - 21:50

Logo: Costa Cruises

Linia: Costa Cruises

Costa Cruises to jedna z największych włoskich firm działająca w turystyce i firma cruisingowa nr 1 w Europie. Istnieje na rynku od marca 1948 (pierwszy rejs statku „Anna C” z Genui do Buenos Aires), na dzień dzisiejszy posiada najmłodszą flotę w Europie - 15 statków, do 2012 planowane są kolejne 2. W każdym z nich widać włoski styl i inspirację. Statki Costa Cruises pływają po Morzu Śródziemnym, odwiedzają państwa Europy Północnej, Grenlandię, Kraje Bałtyckie, a z dalszych destynacji – Karaiby, Amerykę Południową ...

dowiedz się więcej »
Costa Fascinosa

Statek: Costa Fascinosa

Wschodząca gwiazda we flocie Costy. Czaruje i zachwyca oczy swoją naturalną elegancją i szykiem. Jej wnętrza zdobią wyłącznie cenne i błyszczące materiały, a wystrój inspirowany jest uwodzicielską atmosferą wspaniałych historycznych filmów oraz ich znanymi bohaterami. Na pokładzie można doświadczyć emocji na miarę tych z wielkiego ekranu. Udaj się więc w fascynującą podróż wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami kinematografii.

dowiedz się więcej »

Prosimy o kontakt z biurem w celu potwierdzenia dostępności wycieczek w trakcie wybranego przez Państwa rejsu.

Samochód

Trasa od granicy Polski wynosi ok. 1350km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą.
Koszt autostrad: Czechy + Austria – ok. 100 PLN (winiety na 10 dni na obydwa kraje łącznie, które należy kupić przed granicą czeską), Włochy - autostrady płatne są za kilometr i koszt to ok. €50.
Parking w Savonie – ok. €12/dzień. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca na parkingu za pośrednictwem pracowników naszego biura.

Samolot

Połączenie: Warszawa - Mediolan Malpensa

Linie Lotnicze: LOT, AlItalia, AirOne

Jak dostać się z lotniska Mediolan Malpensa do portu w Savonie?

 1. Autobusem transferowym podstawionym przez armatora.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €30/os. w jedną stronę. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 2. Średnio co 20 minut z lotniska (terminal 1) odjeżdża autobus transferowy na stację Milano Centrale
  Cena: ok. €10/os. w jedną stronę lub €16 w dwie strony.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.it

  Ze stacji Milano Centrale do Savony można dojechać pociągiem. Ze stacji kolejowej w Savonie do portu można dojść pieszo lub zamówić taksówkę.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €20/os.
  Aktualne rozkłady i ceny pociągów:www.trenitalia.com

Autokar

Połączenie: Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, - Savona (bramki przy autostradzie

Przewoźnik: Rudnik Tumway

Przewoźnik Rudnik Tumay oferuje przejazdy do Savony – do bramek na autostradzie - stacja benzynowa (ok. 5 km od portu).
Czas podróży: ok. 28 godz.